Достапни линкови

Киргистан: Над 65 загинати во земјотрес


Властите во Киргизстан соопштија дека над шеесет и пет луѓе загинале, а стотина други биле повредени во вчерашниот земјотрес што го погоди јужниот дел на земјата. Земјотерсот бил со сила од шест запирка шест степени според Рихтеровата скала. Земјотрес со помал интензитет имало и во Авганистан.
XS
SM
MD
LG