Достапни линкови

Индија: Најмалку 40 луѓе загинале во стампедо во храмот Хинду


Најмалку 40 луѓе се убиени, а десетици повредени во стампедо од верници во храмот Хинду во геадот Џаипур во запасна Индија. Илијадници лица се собраа таму за да го прослават почетокот на Хинду фестивалот.
XS
SM
MD
LG