Достапни линкови

Багдад: Лекарите во Ирак може да носат оружје за заштита, соопшти владата


Лекарите во Ирак ќе можат да носат оружје за заштита, откако во многуте напади од 2003 година до денес, загинале повеќе од 600 медицински лица, соопшти ирачката влада. Владата исто така нареди во близина на болниците да се изградат добро обезбедени згради во кои ќе живеее медицинскиот персонал.
XS
SM
MD
LG