Достапни линкови

Тирана: Косово заслужува што поскоро да стане членка на ОН


Претседателот на Албанија Бамир Топи изјави дека Косово заслужува што е можно поскоро да стане членка на Обединетите Нации. Политичките, економски, воени или дипломатски напори против консолидирањето на Косово како држава ќе бидат безнадежен обид против интегративните процеси кон НАТО и ЕУ, посочи Топи во изјавата пред Генералното собрание на ОН.
XS
SM
MD
LG