Достапни линкови

Москва: Русија ќе усвои закон за одбележување на руската територија на Артикот


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека Русија ќе усвои закон за одбележување на руската територија на Артикот. Тој истакна дека Русија треба да си ги обезбеди долготрајните национални интереси. Канада, Русија, Соединетите Американски Држави, Норвешка и Данска, го контролираат Арктичкиот брег.
XS
SM
MD
LG