Достапни линкови

Москва: Саркози, Баросо и Солана денеска во посета на Русија


Францускиот претседател Никола Саркози,претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо и високиот преставник на Европската Унија за надворешна политика Хавиер Солана денес ке пристигнат во Русија, за да проценат дали се придржува до мировниот план со Грузија. Во зависност од примената тие ке одлучат дали Европската Унија ќе го одржи или откаже разговорите за партнерство со Русија,предвидени за 15 и 16 септември. По посетата на Москва тие ке заминат за Тбилиси.
XS
SM
MD
LG