Достапни линкови

Брисел: Продолжува посеатата на вице премиерот Ивица Боцевски


Вицепремиерот за европски прашања Ивица Боцевски и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски ќе се сретнат со Ерик мејер, пратеник во европскиот парламент. Замени претседателот на владата Ивица Боцевски че има обраќање пред членовите на Центарот за европски политики.
XS
SM
MD
LG