Достапни линкови

Исламабад: Пакистанската армија тврди дека постигнала напредок во борбата со Талибанците


Пакистанската армија тврди дека постигнала успех во борбата против Талибанските мититанти во блзина на границата со Авганистан. Пакистанската влада објави суспензија на воените операции во областа Баџур каде што почна да се слави релизгиозниот празник Рамадан. Пакистанските официјални власти соопштија дека нивните сили убиле 560 милитанти за време на операциите, 20 припадници на безбедносните сили се убиени, а 30 се сметаат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG