Достапни линкови

Варшава: Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс ќе потпише спогодба за анти ракетен штит


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс престојува во официјална посета на Варшава. Денеска се очекува Рајс и шефот на полската дипломатија Радослав Шикорски да ја потпишат спогодбата за распоредување на антиракетниот штит во Полска.
XS
SM
MD
LG