Достапни линкови

Брисел: Помош од 1 милијарда евра од ЕУ за цивилите од конфликтот во Грузија


Европската комисија даде парична помош од 1 милион евра за цивилите кои ке бидат загрозени од конфликтот помеѓу Русија и Грузија.Од таму изјавија дека ова помош ке обезбеди итна медицинска помош,вода,храна и засолништа за цивилите кои се зафатени во и околу Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG