Достапни линкови

Мосул: Три лица убиени, а 14 ранети во бомбашки напад


Три лица биле убиени, а 14 ранети во напад на бомбаш-самоубиец во градот Мосул во Ирак. Како што соопшти полицијата нападот бил насочен кон армиска патрола. Во несреќата се повредени цивили и еден војник. Засега нема други детали
XS
SM
MD
LG