Достапни линкови

Сеул: Полицијата ги растури протестите против посетата на Џорџ Буш


Јужнокорејската полиција ги растурила протестите против посетата на американскиот претседател Џорџ Буш, користејќи водени топови и апсејќи 167 лица. Од друга страна, вчера околу 30 илјади воени ветерани, десничарски активисти и конзервативни христијани одржале собир за поддршка на посетата на Буш.
XS
SM
MD
LG