Достапни линкови

Кабул: Деветмина американски војници загинале во борба со милитанти


Деветмина американски војницизагинале во борби со милитанти во Авганистан, во близина на границата со Пакистан, соопшти командата на НАТО. Борбите во провинацијата Кунар биле едни од најжестоките во последниве години.
XS
SM
MD
LG