Достапни линкови

Ерусалим: Израелските власти ќе го отворат граничниот премин кон Газа


Изралеските власти соопштија дека денеска ке го отворат граничниот премин кон појасот Газа кој беше затворен неделава откако палестинците испукаа ракети кон израелска територија со што го нарушија примиријето.Одговорноста за нападот во средата ја презема движењето Исламски Џихад.
XS
SM
MD
LG