Достапни линкови

Техеран: Ахмадинеџад очекува поинаков пристапк од идниот американски претседател


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад очекува од идниот американски претседател да има поразличен пристап од сергашниот, без оглед дали на изборите ќе победи демократ или републиканец. Во интервју за еден италијснки весник Ахмадинеџад предвидува дека Вашингтон ќе ги повлече своите војници од Ирак бидејќи американците веќе не сакале да трошат милијради долари на оружје. Тој додаде дека Иран е подготвен на разговори со сите, но не и со Израел.
XS
SM
MD
LG