Достапни линкови

Вашингтон: Светската банка покрена програма за помош на земјите со недостиг од храна


Светската Банка покрена програма за помош на земјите кои имаат недостиг од храна во износ од милијарда и 200 милиони долари. Претседателот на Светска Банка Роберт Целик изјави дека програмата вклучува и 200 милиони долари итни фондови за земјите, најтешко погодени од растот на цените на храната.
XS
SM
MD
LG