Достапни линкови

Багдад: Моктада Ал Садр повика на протести


Ирачкиот радикален шиитски верски лидер, Моктада Ал Садр повика на протести за да се принуди владата да го укине договорот со Соединетите Држави за продолжување на присуството на американските трупи во Ирак и по 2008-ма година. Садр оцени дека тој договор е во спротивност со ирачките национални интереси.
XS
SM
MD
LG