Достапни линкови

Техеран: Иран можеби ќе ја прекина соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија


Новиот спикер на иранскиот парламент Али Лариџани, денеска предупреди дека Техеран можеби ќе ја прекине соработката со Меѓународната Агенција за Атомска Енергија. Во обраќањето, веднаш по неговиот избор, Лариџани ја критикуваше агенцијата дека е во служба на големите сили, поради последниот извештај, во кој беше наведено дека е загрижувачки што Иран не одговорил на сите прашања во врска со нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG