Достапни линкови

Вашингтон: Западните земји за засилување на притисокот врз Иран за нуклеарната програма


Соединетите Држави оценија дека одбивањето на Иран да ги даде сите одговори во врска со неговата нуклеарна програма, ги поткрепува сомневањата дека Техеран настојува да произведе атомска бомба. Франција исто така оцени дека постојат знаци на можна воена димензија, а германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер се заложи за зголемување на притискот врз Иран.
XS
SM
MD
LG