Достапни линкови

Тбилиси: Грузискиот претседател Саакашвили прогласи победа на парламентарните избори


Грузискиот претседател Михаил Саакашвили прогласи победа на вчерашните парламентарни избори. Изненаден сум од големата поддршка што ја добивме, изјави тој. Опозициската коалиција потврди дека на вчерашните избори во Грузија победи владејачката партија на Саакашвили. Иако официјално не се соопштуваат резулататите од изборите, агенциите јавуваат дека единствениот национално движење на Саакшвили води со повеќе од 63 насто освоени гласови.
XS
SM
MD
LG