Достапни линкови

Каиро: Осама Бин Ладен ги обвини арапските лидери дека ги жртвуваат палестинците


Лидерот на Ал Каида, Осама Бин Ладен, во најновата аудио порака ги обвинува арапските лидери дека ги жртвуваат палестинците. Тој ги повикува муслиманските милитанти да помогнат во разбивањето на израелската блокада на Газа.
XS
SM
MD
LG