Достапни линкови

Лондон: Пораз на лабуристите на Браун на локалните избори


Лабуристичката партија на британскиот премиер Гордон Браун претрпе пораз на вчерашните локални избори. Според првичните резултатите, лабуристите освоиле дваесет и четири насто, додека конзервативците четириесет и четири проценти од гласовите. Ова е најголемиот пораз на лабуристите во последните четириесет години.
XS
SM
MD
LG