Достапни линкови

Кабул: Голема воена операција на НАТО силите во провинцијата Хелманд


НАТО силите во Авганистан соопштија дека стотици британски и американски војници покренале голема операција во јужната провинција Хелманд. Станува збор за главното упориште на талибанскиот отпор и подрачје каде што најмногу се произведува опиум.
XS
SM
MD
LG