Достапни линкови

Филаделфија: Клинтон и Обама денеска во клучна трка за претседателската номинација во Пенсилванија


Демократски предизбори во американската сојузна држава Пенсилванија кои се сметаат за клучни за опстанок на сенаторката Хилари Клинтон во трката за претседателска номинација во која заостанува зад сенаторот Барак Обама. Со повеке од 4 милиони регистрирани демократски гласачи и 158 делегати кои работат за националната конвенција, Пенсилванија е последната голема сојузна држава во која демократите одлучуваат за својот претседателски кандидат.
XS
SM
MD
LG