Достапни линкови

Приштина: Јоаким Рикер изразува надеж дека Србија нема да организира избори на Косово


Шефот на УНМИК Јоаким Рикер во писмото до официјален Белград изразува надеж дека раководството на Србија нема да организира избори на Косово. Во исто време во Белград е соопштено дека спроведувањето локални избори на Косово на единаесетти идниот месец е веќе решено прашање.
XS
SM
MD
LG