Достапни линкови

Москва: Русија ќе преземе воени и други чекори за заштита на границата ако НАТО се прошири


Началникот на генералштабот на руската армија Јури Балуевски изјави дека Русија ќе превземе воени и други чекори за да ги заштити своите интереси на границите, доколку Украина и Грузија станат членки на НАТО. Тој не презицира какви би биле мерките што ќе ги превземе Русија.
XS
SM
MD
LG