Достапни линкови

Басра: Ирачкиот пермиер Нури Ал Малики им даде рок на вооружените сили до петок да се предадат


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики им даде рок на вооружените екстремисти во Басра до петок да се предадат или во спротивно ќе се соочат со остри мерки. Во вооружените судири во Басра меѓу ирачките безбедносни сили и вооружените групи лојални на Моктада ал Садр загинаа повеќе од 100 лица.
XS
SM
MD
LG