Достапни линкови

Кабул: Уништени 25 камиони што носеле нафта за НАТО


Најмалку 25 камиони што носеле нафта за НАТО силите, биле уништени во синокешната експлозија близу пакистанската граница, доделка чекале дозвола да влезат во Авганистан. Според првичните информации повеќетео камиони предизвикале пожар. Повредени се голем број луѓе. Постои сомневање дека ексползијата била предизвикана од бомба.
XS
SM
MD
LG