Достапни линкови

Приштина: Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер во посета на Косово


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Шефер денеска ќе го посети Косово каде ќе има разговори со косовското раководство како и со шефовите на УНМИК, Кфор европската мисија ЕУЛЕКС. Јап де Хоп Шефер ќе ја посети и Косовска Митровица каде што ќе се сретне со претставници на заедниците. НАТО на Косово има 17 илјади војници.
XS
SM
MD
LG