Достапни линкови

Индонезија: Погреб на поранешниот диктатор Сухарто


Поранешниот индонезиски диктатор Сухарто денеска ке биде погребан. Тој умре на 86 годишна возраст во болница. Сухарто беше симнат од влсат 1998 година по масовните протести и немири во земјата.
XS
SM
MD
LG