Достапни линкови

Свет: Денеска се одбележува Меѓународниот ден на холокаустот


Денеска е светски ден за сеќавање на жртвите на Холокаустот. На денешeн ден во 1945-та година советската армија го ослободи најголемиот концентрационен логор Аушвиц, каде беа убиени милион и пол лица, меѓу кои повеќе од милион евреи.
XS
SM
MD
LG