Достапни линкови

Загреб: Хрватското Собрание синоќа ја избра новата влада на Иво Санадер


Хрватското Собрание синоќа ја избра новата влада на премиерот Иво Санадер. Новата влада ќе има 17 министри и четворица потпретседатели. Освен Хрватската демократска заедница на премиерот Санадер, во владата коалицираат и Хрватската селанска партија, Социјално-либералната партија и Самостојната демократска српска партија.
XS
SM
MD
LG