Достапни линкови

Њујорк: ОН го осудија нападот врз хуманитарен конвој во Дарфур


Советот за безбедност на Обединетите нации го осуди последниот напад на суданските трупи врз хуманитарен конвој во западен Дарфур. Советот, исто така, се закани со акции доколку и натаму биде нарушуван мировниот процес.
XS
SM
MD
LG