Достапни линкови

Газа: Напад на израелските сили, најмалку 4 бунтовници на Хамас загинале


Израелските воени сили рано утринава започнаа со напад во појасот Газа. Палестинските лекари соопштија дека најмалку 4 бунтовници на Хамас загинале а двајца се повредени. Портапоралот на израелската војска соопшти дека воздушниот и копнен напад започнал откако вооружени лица испукале неколку антитенковски гранатаи кон изралските војници кои патролираат во областа.
XS
SM
MD
LG