Достапни линкови

Кабул: Десет лица загинаа во Авганистан во напади на талибанските бунтовници


Во напад извршен од страна на талибанските милитанти врз конвој на приватна агенција за обезбедување загинале шест телохранители и двајца полицајци. Нападот се случил вчера во провинцијата Вардак. Во друг одвоен инцидент во провинцијата Хелманд загинале двајца цивили при експлозија на бомба поставена на пат.
XS
SM
MD
LG