Достапни линкови

Вашингтон: 11 загинати во силните зимски снежни бури во САД


Силните зимски снежни бури се причина за 11 смртни случаји во централните држави Минесота, Висконсин и Мичеген. Над 250 летови се откажани на главниот аеродром во Чикаго поради силниот ветер, а над 11 илјади домови останаа без електрична енергија.
XS
SM
MD
LG