Достапни линкови

Скопје: Амбасадорот на Германија во НАТО во посета на Македонија


Во еднодневна посета на Македонија денеска пристигнува Амбасадорот на СР Германија во НАТО Урлих Бранденбург. Во рамките на посетата тој ке оствари средби со претседателот на државата Бранко Црвенковски и со министерот за одбрана Лазе Еленовски.
XS
SM
MD
LG