Достапни линкови

Киргистан: Водство на партијата на претседателот Бакиев на парламентарните избори


Партијата на претседателот Курманбек Бакиев со освоени 46 насто од гласовите води по вчерашните парламентарни избори во Киргистан. Според неофицијалните податоци на централната изборна комисија по неа следува партијата на поранешниот собраниски спикер Омирбек Текебаев, а на трето место е Социјалдемократската партија на поранешниот премиер Алманзбек Атамбаев.
XS
SM
MD
LG