Достапни линкови

Бејрут: Најмалку четири лица загинале во експлозија на бомба


Најмалку 4 лица су загинаа во подметната екплозија во Бејрут, меѓу кои генералот на либанската војска Франсоа ал-Хадџ. Тој беше кандидат со најмногу шанси да биде нов шеф на армијата откако сегашниот Мишел Сулејман ке биде избран за Претседател на Либан. Изборот на Претседател ја продлабочи кризата во Либан, иако се јавува дека власта и опозицијата се договориле за избор на Мишел Сулејман за Претседател.
XS
SM
MD
LG