Достапни линкови

Тирана: Посета на италијанскиот премиер Романо Проди


Италијанскиот премиер Романо Проди денекса престојува во посета на официјална Тирана. Главна тема на средбите со државниот врв според албаските медиуми се очекува да бидат енеергетските проблеми на Албанија.
XS
SM
MD
LG