Достапни линкови

Лондон: Познати репрезентациите што ќе учествуваат на Европското првенство


За љубителите на фудбалот веста дека репрезентациите на Турција, Шведска, Русија и Португалија синоќа последни го обезбедија учеството на европското првенство идната година. Најинтересно беше во Лондон, каде што Хрватска ја совлада Англија со 3-2 и и овозможи на Русија, која ја победи Андора со 1-0, да се пласира на ЕУРО 2008.
XS
SM
MD
LG