Достапни линкови

Њујорк: Цената на нафтата достигна 99 долари за барел


Цената на барел нафта денеска на Азиските берзи достигна 99 долари што преставува нов рекорд и приближување до психолошката граница од 100 долари. Ова е поврзано со истовременото паѓање на вредноста на американскиот долар.
XS
SM
MD
LG