Достапни линкови

Белград: Србија би можела да влезе во кризен период во случај на еднострана независност на Косово


Србија би можела да влезе во кризен период со можност да дојде до насилства во случај Албанците во Косово да прогласат еднострана независност, изјави српскиот претседател Борис Тадич. Во интервју за агенцијата Франс Прес, Тадич вели дека таквата одлука на кословските Албанци веднаш би довела до нестабилност и оти и покрај тоа што избегнува да размислува за можните сценарија не ја исклучува опасноста од насилства.
XS
SM
MD
LG