Достапни линкови

Равалпинди: Најмалку четири луѓе загинале при самоубиствен бомбашки напад


Најмалку четири луѓе загинале во денешниот напад на бомбаш самоубиец во близина на главниот штаб на пакистанската војска во Равалпинди. За време на експлозијата во штабот се наоѓал и претседателот на Пакистан Первез Мушараф, но тој не бил повреден.
XS
SM
MD
LG