Достапни линкови

Багдад: Осум лица загинале при двоен бомбашки напад


Најмалку осум луѓе загинале, а над дваесет биле ранети во двојниот бомбашки напад во близина на Багдад, соопштија ирачките сили за безбедност. Во двете експлозии што се случиле истовремено на дваесет километри од ирачкиот главен град имало и жени и деца.
XS
SM
MD
LG