Достапни линкови

Исламабад: Во борбите во последните денови во Пакистан загинале 130 бунтовници и 45 пакистански војн


Пакистанската војска соопшти дека во борбите во последниве денови во регионот на Северен Вазиристан кој се наога на границата со Авганистан загинале 130 бунтовници и 45 пакистански војници. Од 2001 година односно од инвазија на Соединетитите Американски држави на Авганистан во регинот има талибанци и припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG