Достапни линкови

Москва: Посета на францускиот претседател Николас Саркози


Францускиот претседател Николас Саркози денеска во Москва ке се сртене со неговиот руски колега Владимир Путин. Ова е прва средба на двајцата претседатели откако Саркози стапи на функцијата.Тој често го критикува Кремљ обвинувајки го за коплицирање на светските проблеми. Двете земји имаат различни ставови за решавањето на статусот на Косово и иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG