Достапни линкови

Хавана: Најмалку 28 лица загинале во сообраќајна несреќа


Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 70 се повредени во сообраќајна несреќа на југоисток од Куба, јави кубанската телевизија. Сударот на патнички автобус и воз се случил во провинцијата Гранма, 800 километри југоисточно од Хавана. Како што се соопштува сите повредени, меѓу кои 15 се во животна опасност се хоспитализирани. Истрагата за несреќата е во тек.
XS
SM
MD
LG