Достапни линкови

Душанбе: Самит на Заедницата на Независни Држави


Во главниот град на Таџикистан, Душанбе, се одржува самит на Заедницата на Независни Држави. На дневниот ред се анти-терористичката кампања, воената и енергетската соработка и политиката за миграција. Посматрачите не очекуваат некакви посебни договори на самитот.
XS
SM
MD
LG