Достапни линкови

Стразбур: Завршува редовното есенско заседание на парламентарното Собрание на Советот на Европа


Во Стразбур денеска завршува редовното есенско заседание на парламентарното собрание на Советот ан Европа. Собранието денеска ке расправа за извештајот за досегашната кампања против насилство во семејството и насилство врз жените.
XS
SM
MD
LG